FØLG OSS PÅ        

site search by freefind

  Forsiden
  Nettradio
  Podcast
  In English
  Lyttertall
  Radionavn
  Kommentarer
 
Radioreklame
  Informasjon
  Kontakt
  Annonse-info
  Nyhetsbrev
  Nyhetsfeed

KATEGORIER:

  NRK
  P4-gruppen
  Bauer Media
  Lyd/Bilde
  Lokalradio
  Utenriks
  Podkast
  Diverse
  Økonomi
  Radiodager
  Utstyr
  Politikk


JULERADIO ÅRET RUNDT


LYTTE TIL RADIO


Stor oversikt over Billig forbrukslån,, beste kredittkort og gyldige rabattkoder finner du hos Nettavisen.


Reiselysten? Få reisetips via reisebloggen Ja, det er mulig!erdetmulig.no

Radio Glåmdal legges ned

ingen jubel blant de som blir igjen.

Flere saker om Lokalradio


RADIONYTT.NO - 17.09.07 - KYRRE DAHL
Lokalradioen Radio Glåmdal i Kongsvinger har bestemt seg for å legge inn årene. - Hovedårsaken er for liten tilgang på medarbeidere, sier redaktør i Radio Glåmdal, Hans Hansen. Innbruddet for noen uker siden har også spilt en viktig rolle, da radioen måtte innstille sendinger.

På en ekstraordinær generalforsamling 6. september ble det bestemt at radioen ikke skulle gå til innkjøp av nytt utstyr, ettersom de likevel hadde problemer med å finne folk til å betjene utstyret. - Økonomien var ikke god, men det er ikke økonomien som er årsaken til nedleggelsen, forteller Hansen til radionytt.no Utstyret vil nå bli solgt i løpet av kort tid.

Det er ingen jubel blant de lokalradioene som blir igjen i Kongsvinger, nemlig Radio Kongsvinger og Radio Sentrum. Sendetiden var delt i tre mellom de tre radioene, og Radio Kongsvinger er blant de som tidligere har ytret ønske om en egen frekvens. -Det er trist at Radio Glåmdal legges ned. De har vært gode kolleger gjennom mange år, sier redaktør i Radio Kongsvinger, Lars Jacob Krogh.

De to gjenværende radioene vil ha et møte senere i dag for å diskutere hvordan den nå ledige sendtiden skal fordeles. - Det er ingen hemmelighet at vi vil ønsker mer sendetid, sier Krogh til radionytt.no. Han varsler allerede nå at de vil søke om en egen frekvens i den nye konsesjonsrunden som er like rundt hjørnet.



  REKLAMEPRODUSENTER:
Reklameprodusenter for radio
Sjekk vår oppdaterte oversikt over stemmer og produsenter av radioreklame
Les mer...
 NYHETSBREV:
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Få nyheter fra radionytt.no rett i din innboks, helt gratis.
Les mer...
  DIGITALRADIO: TIL KATEGORIEN
DIGITALRADIO
Her finner du siste nytt om DAB og annen digitalradio
Les mer...
  RIKSRADIO - NRK:
NRK - P1, P2, P3 og andre kanaler
Her finner du siste nytt om radiokanalene til Norsk rikskringkasting
Les mer...
  KOMMENTAR:
KOMMENTARER PÅ AKTUELLE SAKER
Her finner du blant annet kommentarer fra Sindre Møllerhaug
Les mer...
  LYTTERTALL:
Hvilken radiostasjon har flest lyttere?
De siste sakene om lyttertall for lokal og riksradio finner du her, og et utvalg fra utlandet.
Les mer...




Personvern: Radionytt.no samler ikke inn informasjon om brukere, med unntak av ved selvvalgt påmelding av nyhetsbrev.

Annonse


 PERSONVERN:
Radionytt.no samler ikke inn informasjon, med unntak av nyhetsbrev som krever aktiv innmelding, se nedenfor. Radionytt.no bruker imidlertid tredjeparts annonsører som kan legge igjen en cookie på din datamaskin. Vi har bevisst valgt bort personifisert reklame. Kontakt
 NYHETSBREV:
Meld deg på
Få nyheter fra radionytt.no rett i din innboks, helt gratis.
Les mer...
  REKLAMEPRODUSENTER:
Radioreklame
Vår fyldige liste over stemmer og produsenter.
Les mer...
  SPILLELISTER:
Hvilken låt?
De hva og hvem som spilles på radio.
Les mer...
  RADIONYTT.NO IN ENGLISH:
News in English
Stories from the Norwegian radio industry, in English
Read more....
 TVNYTT.NO:



MER FRA TVNYTT.NO