FØLG OSS PÅ        

site search by freefind

  Forsiden
  Nettradio
  Podcast
  In English
  Lyttertall
  Radionavn
  Kommentarer
 
Radioreklame
  Informasjon
  Kontakt
  Annonse-info
  Nyhetsbrev
  Nyhetsfeed

KATEGORIER:

  NRK
  P4-gruppen
  Bauer Media
  Lyd/Bilde
  Lokalradio
  Utenriks
  Podkast
  Diverse
  Økonomi
  Radiodager
  Utstyr
  Politikk


JULERADIO ÅRET RUNDT


LYTTE TIL RADIO


Stor oversikt over Billig forbrukslån,, beste kredittkort og gyldige rabattkoder finner du hos Nettavisen.


Reiselysten? Få reisetips via reisebloggen Ja, det er mulig!erdetmulig.no


Radio Nero er tilbake
Overraskende vinner på Romerike

Mer om Lokalradio

RADIONYTT.NO - 05.05.09 - Kyrre Dahl
Det begynner å bli noen år siden, men det er sikkert mange på Nedre Romerike som husker Radio Nero, som en gang i tiden var en populær lokalradio. Nå har en ny aktør med navnet Radio Nero sikret seg konsesjonen for lokalradio i det samme område.

Navnet på stasjonen er på ingen måte tilfeldig. - Vi vil dra i gang en god gammel lokal kjenning, sier Trond Frost ( bilde ), som foreløpig er den eneste som jobber med prosjektet. Frost har selv bakgrunn fra Gamle Radio Nero, via søsterstasjonen Nero Pluss. Han har også bakgrunn som daglig leder i lokalradiokjeden Power Hit Radio.

Frost blir ikke alene når stasjonen starter sine sendinger 1. januar neste år. Han satser på at 8 - 10 medarbeidere vil være klare med musikk underholdning og nyheter. - Romerike har mange spennende lokale intervjuobjekter og mye bra lokal musikk, sier Frost når vi spør om hva som blir innholdet i radioen. Radio Nero skal ifølge sin konsesjon sende 342 minutter lokalt innhold i døgnet

Radio Nero vant konsesjonen foran Romerikes Blad, som har den i dag, og NRJ/Energy. Dermed overtar Nero frekvensen til Radio Romerike på FM 105 fra nyttår. Radioen har konsesjon for kommunene på Nedre Romerike, med Lillestrøm som den største byen.

Bilde: Privat

DE SISTE NYHETENE:

  REKLAMEPRODUSENTER:
Reklameprodusenter for radio
Sjekk vår oppdaterte oversikt over stemmer og produsenter av radioreklame
Les mer...
 NYHETSBREV:
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Få nyheter fra radionytt.no rett i din innboks, helt gratis.
Les mer...
  DIGITALRADIO: TIL KATEGORIEN
DIGITALRADIO
Her finner du siste nytt om DAB og annen digitalradio
Les mer...
  RIKSRADIO - NRK:
NRK - P1, P2, P3 og andre kanaler
Her finner du siste nytt om radiokanalene til Norsk rikskringkasting
Les mer...
  KOMMENTAR:
KOMMENTARER PÅ AKTUELLE SAKER
Her finner du blant annet kommentarer fra Sindre Møllerhaug
Les mer...
  LYTTERTALL:
Hvilken radiostasjon har flest lyttere?
De siste sakene om lyttertall for lokal og riksradio finner du her, og et utvalg fra utlandet.
Les mer...





Personvern: Radionytt.no samler ikke inn informasjon om brukere, med unntak av ved selvvalgt påmelding av nyhetsbrev.

Annonse


 PERSONVERN:
Radionytt.no samler ikke inn informasjon, med unntak av nyhetsbrev som krever aktiv innmelding, se nedenfor. Radionytt.no bruker imidlertid tredjeparts annonsører som kan legge igjen en cookie på din datamaskin. Vi har bevisst valgt bort personifisert reklame. Kontakt
 NYHETSBREV:
Meld deg på
Få nyheter fra radionytt.no rett i din innboks, helt gratis.
Les mer...
  REKLAMEPRODUSENTER:
Radioreklame
Vår fyldige liste over stemmer og produsenter.
Les mer...
  SPILLELISTER:
Hvilken låt?
De hva og hvem som spilles på radio.
Les mer...
  RADIONYTT.NO IN ENGLISH:
News in English
Stories from the Norwegian radio industry, in English
Read more....
 TVNYTT.NO:



MER FRA TVNYTT.NO