Ny programleder for Påskelabyrinten

Radionytt.no - 18.03.2025 - Kyrre Dahl

Torfinn Borkus overtar det tradisjonsrike programmet etter Viggo Valle. Det er også andre lydnyheter fra NRK denne påsken


Torfinn Borkus. Foto: Jørgen Leangen / NRK

Påskelabyrinten skal samle store og små ved radioen i år også. Denne gangen er det med en ny programleder. Torfinn Borkhus har tatt over stafettpinnen etter at Viggo Valle hadde sitt siste år i fjor.

Nytt av året er også at alle deltagere i «Påskelabyrinten» får en kjendis-medhjelper som de kan diskutere oppgavene sammen med underveis.

Premiere mandag 14. april fra klokka 10.00 på NRK P1 og i NRK Radio.

Lyddrama med Henriette Steenstrup

Det blir forviklingskrim i høyt tempo når etterforskerne Tiril (Henriette Steenstrup) og Robin (Oscar Wicken) får en natt på seg til å finne ut av følgende: Hvem ringte på hos Dyveke Astrup og skjøt henne i hodet?

Alt sammen skjer på en og samme dag i podkasten «Ding-dong, du er død!».

Et omfattende kunsttyveri, utpressing og ulovlig overvåking, misforståelser, uventede vendinger og til slutt drapet på Dyveke Astrup. Vi følger seks mistenkte fra hvert sitt perspektiv i seks episoder, nye beviser og motiver avsløres og etterforskerne kommer stadig nærmere svaret. Hvem drepte Dyveke Astrup?

Premiere i NRK Radio fredag 11. april. Alle seks episoder publiseres samtidig

Livssynsinnhold i påsken

NRK skal sende tre gudstjenester i løpet av påskedagene. Disse blir sendt på NRK1, i NRK TV og på NRK P1+ palmesøndag, langfredag og 1. påskedag. Samtlige blir sendt fra Orkdal kirke i Trøndelag.

I tillegg blir det flotte musikalske opplevelser, påskenattsmesse og «Salmer til alle tider» på NRKs plattformer.

  • Mer om: NRK - alle saker - Følg Radionytt: på  

    Annonse